kuva787

Kontakta oss!

Kentauris experter hjälper dig i frågor om informationsproduktion, organisationsverksamhetens konsekvenser, utvärdering av resultat, förändringar i operativa miljöer samt identifiering och erkännande av kompetens. Tveka inte att kontakta oss!

Niina Autiomäki

Sakkunnig | Humak
050 349 6404
niina.autiomaki@kentauri.fi

På Kentauri arbetar jag med utveckling av informationsproduktion. Kontakta oss!

Marion Fields

Sakkunnig | Studiecentralen Sivis
040 350 4500
marion.fields@kentauri.fi

Kontakta oss om du behöver information om resultat och utvärdering av resultat!

Sari Huttu

Lektor | Humak
040 0349381
sari.huttu@kentauri.fi

Deltagar i studier av föränderliga operativa miljöer inom ungdomssektorn.

Kentauri_ikonit_final-07.png

Pekka Kaunismaa

TKI-lektor | Humak
040 034 9238
pekka.kaunismaa@kentauri.fi

Ansvarar för resultat av frivilligverksamhet bland unga.

Marjo Kolehmainen

Lektor | Humak
0400 349 274
marjo.kolehmainen@kentauri.fi

Är du intresserad av studiepraktik på Kentauri? Kontakta oss och fråga mer!

Essi Lehtovaara

Projektchef | Ekonomi och ungdom TAT
040 7411 860
essi.lehtovaara@kentauri.fi

Kontakta oss om du vill veta mer om appen Duunikoutsi.

Kimmo Lind

Lektor i utbildningsprogrammet för frivilligverksamhet och ungdomsarbete | Humak
040 0349275
kimmo.lind@kentauri.fi

På Kentauri för att utveckla prognostisering av förändringar i ungdomsorganisationernas operativa miljöer.

Kentauri_ikonit_final-06.png

Heidi Odell

Sakkunnig | Studiecentralen Sivis
040 717 7010
heidi.odell@kentauri.fi

Kontakta oss om du vill ha information om identifiering och erkännande av ungdomars kompetens.

Raisa Omaheimo

Sakkunnig | Studiecentralen Sivis
050 550 2447
raisa.omaheimo@kentauri.fi

Ansvarsområde kompetens i utvärdering av resultat och kommunikation. Kontakta oss!

Lotta Pakanen

Sakkunnig | Studiecentralen Sivis
050 307 0519
lotta.pakanen@kentauri.fi

Fråga vad som helst om identifiering och erkännande av kompetens eller tecken på kompetens!

Timo Sinivuori

Direktör i uppfostran | Scouterna
0400 511534
timo.sinivuori@kentauri.fi

Direktör för Osaamiskeskus Kentauri med ansvar för hela verksamheten.

Kentauri_ikonit_final-08.png

Mari Toivonen

Kommunikationsexpert | Studiecentralen Sivis
046 922 0021
mari.toivonen@kentauri.fi

Tveka inte att kontakta Kentauri i kommunikations- och marknadsföringsfrågor!

Aino Tormulainen

Forskare och lärare | Humak
0400 349335
aino.tormulainen@kentauri.fi

Kontakta mig om du vill veta mer om resultaten av fritids- och organisationsverksamheten bland ungdomar.

Lauri Vaara

Pedagogisk sakkunnig | Ekonomi och ungdom TAT
044 077 2373
lauri.vaara@kentauri.fi

Deltar i Kentauris verksamhet relaterad till forskning och tecken på kompetens.

Prenumerera på nyhetsbrevet

Håll dig ajour! Prenumerera på nyhetsbrevet så får du en gång i månaden information om Kentauris aktuella aktiviteter och kommande evenemang.